Home

Home

ľavý banner

NAJLEPŠIE PLETENÉ INŠPIRÁCIE PRE VÁŠ DOMOV

Pridal: Mária Šandalová Kategória: Prikrývky Dňa: Pozretí: 505

Aj keď nám tohtoročná zima miestami pripomína skôr jeseň alebo jar, neznamená to, že sa nič nemôže zmeniť. Treba sa preto pripraviť na všetko, spríjemniť a zútulniť svoj domov do chladnejších ročných období.

Jednou z možností sú pletené svetre. Kto by ich nemiloval? Vyzerajú perfektne a príjemne hrejú. Navyše, tento teplučký trend neostal len pri oblečení a móde, presunul sa tiež do domovov a bývania. Fantázii sa medze nekladú, a preto v bytoch nenájdete len pletené deky a vankúše, ale tiež lampy, sedacie vaky, kreslá, taburetky, misky, košíčky a rôzne iné bytové doplnky. Pripravili sme pre vás niekoľko inšpirácií, ku ktorým vám postačia šikovné ruky a váš domov bude ako z rozprávky.

Čo nie je pletené, oblečieme do pletenia

Návrhári dokážu vytvoriť pletené skutočne všetko, od lámp až po nábytok a pohovky. Aby toho nebolo málo, platí pravidlo: "Čo nie je pletené, oblečieme do pletenia". Veď ani vešiakom, hrnčekom a čajníku by nemalo byť chladno.

Pletené vešiaky a čajník

Len si to predstavte. Ako útulne by ste sa cítili, keď sa vrátite z upršaného alebo (v lepšom prípade) zasneženého dňa domov. Teplé pletené papuče na nohách, vodorovná poloha na pohovke, hlava na teplučkom pletenom vankúšiku, a samozrejme, prikryť sa príjemnou mäkučkou dekou. Takýchto scenárov využívajúcich pletené bytové doplnky by sme mohli vymyslieť stovky.

Vyfarbime si domov

Farebná škála pletených produktov závisí len na vás. Neutrálnu farebnú schému vám zaistí biela, smotanová alebo šedá. V prípade, že si chcete týmito produktmi aj zdvihnúť náladu a výrazne oživiť priestor, zvoľte fialovú, ružovú alebo modrú.

Farebné pletené doplnky do bytu

Inšpirujte sa 

Ak vás tento trend pletenia a háčkovania zaujal, pokojne sa inšpirujte našou galériou obrázkov. Na niektoré kúsky vám postačia základy pletenia, na tie komplikovanejšie budete musieť presviedčať podnikavú mamu alebo starú mamu. Avšak nájdu sa aj kúsky, na ktoré si trúfnu len tie najšikovnejšie ruky a najtrpezlivejšie povahy. Vedzte, že aj sami uhádnete, o ktoré sa jedná :)

Pletené dekyPletené kreslo, pletený sedací vakSedacie vaky pletenéVankúše pletenéSedenie v pletenom sedacom vakuPletené inšpirácie

Ak patríte k zaneprázdneným a čas na vypletanie a háčkovanie nemáte, žiadne obavy. Rovnaký efekt v zútulnení, spríjemnení a zohriatí vášho domova vytvoria aj klasické deky.

A budete sa cítiť teplejšie :)Komentáre

Zanechajte svoj komentár